אריה קור - שירות תיקונים למזגני אוויר 
איך הכי זול לחמם את הבית?


עם בוא החורף נשאלת שוב השאלה הגדולה - איך מחממים את הבית בלי לפשוט את הרגל?

אנחנו באריה קור ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי לגבי הדרכים הכי טובות לחימום הבית בחורף, וכן טיפים לחיסכון בעלויות החימום וחיסכון בצריכת החשמל.

הכי חסכוני - לחמם עם מזגן

המזגן זול יותר באופן בולט לעומת אמצעי חימום אחרים, במיוחד בחורף הישראלי: המזגן צורך עד כ-30% פחות אנרגיה מכל מכשיר חשמלי אחר בחימום חדר בגודל נתון - מכיוון שהוא מנצל ביתר יעילות את האוויר כדי ליצור חום בחדר.

גם בחדרים קטנים יותר, כגון חדר ילדים, כדאי להתקין מזגן קטן. לשם השוואה, מזגן בהספק של 0.8 קילו-ואט יהיה יעיל כמו קונווקטור (פועל בדומה לרדיאטור, אך לא על שמן) בהספק של 2 קילו-ואט, וזול ממנו בצריכה.

עוד תופעה מוכרת במיזוג חורפי הוא החום הכבד שהמזגן מפיץ. לכן הקפידו שלא לעבור את ה-21-23 מעלות - עד טמפרטורה זו החום יהיה נעים ומובטח שלא תרגישו חום ומחנק. יבש לכם מידי? הוסיפו כלי עם מים בקצה החדרת דבר שיגדיל את הלחות ויעשה את השימוש במזגן ליותר נעים.

בחדר הילדים,עדיף לא להדליק את המזגן כל הלילה, היובש שלו לעיתים גורם לקשיי נשימה לילדים.
  רוצים לחמם את החדר כל הלילה? שימו לילדים רדיאטור. אין צורך בטמפ' גבוהות, החדר צריך להיות נעים סביב ה-22-23 מעלות. אם הם לבושים ומכוסים זה בהחלט מספיק.

בכל חורף בגל קור יש פניות רבות של לקוחות שהמזגן בביתם לא מחמם, או לא מחמם מספיק, במיוחד בשעות הערב והלילה.
מזגן יכול להתקלקל ואנחנו באריה קור נגיע לתקנו, אך במקרים רבים זו איננה הסיבה.

היעילות בחיסכון האנרגיה של המזגן יורדת ככל שהטמפרטורה יורדת. כלומר, כאשר הטמפרטורה בחוץ היא כ-8 מעלות ומטה  (לדוגמא באזורים כמו מיתר ודרום הר חברון), המזגן מתחיל לזייף, יקפא ולא יפעל כראוי.

אומנם המזגנים החדשים מצוידים ב"דיאייסר", ומזגני האינוורטר יכולים להתמודד גם עם טמפרטורות קרובות לאפס. אבל בגדול באזורים קרים מאוד או בימים קרים מאוד כדאי לחשוב על אלטרנטיבה אחרת לחימום באמצעות מזגן.  

כדי לשפר את המצב מומלץ: לסגור היטב את כל החלונות והתריסים, כולל דלתות שרותים ומקלחת. לסגור חדרים שאינם 
בשימוש, לא להפעיל ונטות וכמובן לשמור על חום הגוף להתלבש היטב .

ומה יהיה עם החסכון? המזגן היה ונשאר אמצעי החימום הזול ביותר שיש! בתנאי שהוא פועל.... 

בימים קרים מאוד לעיתים אין ברירה אלא לחמם נקודתית. לשבת בקרבת התנור ולא לחמם את כל חלל הבית כפי שאנו רגילים.

חיסרון נוסף: היעילות של המזגנים יורדת עם השנים. מזגנים חדשים, שנחשבים כיום פחות חסכוניים, הם למעשה חסכוניים יותר ממזגנים שיוצרו לפני 10 שנים והיו בשימוש מאז.

שימו לב - למזגנים חדשים מוצמדת תווית אנרגיה שבה מצוין מדד COP (מקדם יעילות אנרגטית). המזגנים מדורגים לפי 7 קבוצות יעילות ומסומנים באותיות A-G: מזגן עם מקדם יעילות אנרגטית A יהיה החסכוני ביותר.

כדי למקסם את תפוקת החום של המזגן יש להפנות את פתחי המזגן כלפי מטה - כך האוויר החם ישטוף את החדר ואז יעלה למעלה. הטמפרטורה המומלצת למזגן היא 21-23 מעלות. כל מעלה נוספת תעלה כ-5% בצריכת החשמל.

תחזוקה נכונה של המזגן תגביר את יעילותו. לכן, יש לדאוג לניקוי מסננים ופתחי אוורור לפחות פעמיים בעונה.
לא יודעים לעשות לבד? הזמינו אותנו. לעיתים ביקור מקדים של טכנאי יכול לחסוך לכם הרבה כסף.


למעל מ-50 חוות דעת אמיתיות של לקוחות היכנסו: אריה קור - שירות תיקונים למזגני אוויר


.
ואם לא מזגן - לפחות שיהיה תרמוסטט

מלבד מזגן, ניתן לחלק את מכשירי החימום השונים לשתי קטגוריות: מכשירים המצוידים בתרמוסטט - כגון רדיאטורים, קונווקטורים ומפזרי חום, ומכשירים ללא תרמוסטט - כגון תנור הלוגן (בצורה של מאוורר) ותנור ספירלה.

ככלל, מכשירים עם תרמוסטט חסכוניים יותר בצריכת חשמל - משום שברגע שהמכשיר מגיע לטמפרטורה מסוימת, התרמוסטט מפסיק את צריכת החשמל של המכשיר עד שהטמפרטורה יורדת שוב. גם את התרמוסטט רצוי לכוון ל-20-18 מעלות.

לרדיאטורים, קונווקטורים ומפזרי חום, יש גם יתרונות על פני המזגן: הם יעילים יותר כשמדובר בחימום נקודתי לפרקי זמן קצרים , צריך לזכור שהעלות של מכשיר הרדיאטור נמוכה בהרבה מעלות של מזגן, ולכן, אם השימוש הוא לפרקי זמן קצרים לחימום נקודתי, מכשירים אלו יותר כלכליים.

מבין השלושה, רדיאטור צורך את כמות החשמל הרבה ביותר. הוא עובד על שמן, וצורך חשמל לחמם את השמן לפעולתו, עוד לפני שהוא מתחיל להפיץ חום לחלל החדר.

עם זאת, הרדיאטור מתקרר במשך זמן רב יותר. בשביל לנצל את האנרגיה בצורה המירבית, לאחר שהרדיאטור מתחמם אפשר לכבותו (לא בסמוך ליציאה מהבית) ולהמשיך ליהנות מהחום שהוא מפיץ עד שהוא מתקרר.

לקונווקטורים ומפזרי חום צריכת חשמל דומה. החיסרון במפזרי חום הוא שהם בדרך כלל קטנים, ובעלי פתח קבוע שאינו מתכוונן.

למכשירים בלי תרמוסטט (תנורי הלוגן, תנורי ספירלה ותנורי אינפרא לחימום אמבטיה) יש צריכת חשמל דומה.

ההסקה המרכזית - לאזורים קרים במיוחד (מיתר, דרום הר חברון, ירושלים) 

חימום בהסקה מרכזית יכול לשמש לדירה יחידה או לבניין כולו: כאשר מדובר בחימום משטחים גדולים לפרקי זמן ארוכים - בייחוד באזורים כמו ירושלים והצפון, שבהם מזג האוויר הקר גורם למזגנים להיות פחות יעילים - חימום בגז או בסולר ונפט יהיה כלכלי יותר מחימום באמצעות חשמל.

בהסקה מרכזית לכל הבניין, שפועלת לאורך כל היממה, שימוש בסולר יהיה המשתלם ביותר. ואולם, במערכת הסקה מרכזית ביתית, שמכבים ומדליקים על פי הצורך, שימוש בגז יהיה אופציה משתלמת יותר.

חשוב להתאים את גודל התנור לגודל הבית. תנור קטן מדי יעבוד לאורך זמן רב על חימום הבית, באופן לא יעיל
יש להתקין תרמוסטט, וכדאי להשאיר את התנור דולק באופן קבוע במהלך היום על טמפרטורה מינימלית.

כשמכבים ומדליקים את התנור, הוא עובד בעוצמה המרבית וצורך גז רב. כשהתנור נשאר דלוק באופן קבוע על טמפרטורה נמוכה יחסית, התרמוסטט מווסת אותו, כך שלפרקי זמן ארוכים הוא לא צורך גז כלל - וכשמעלים את הטמפרטורה, הוא צורך פחות גז.

הדוד - צרכן חשמלי גדול

חשבון החשמל בחורף מורכב לא רק מתקציב חימום הבית, אלא גם מההוצאות על חימום המים לרחצה. ישנן כמה דרכים לחימום מים: דוד, מחמם חשמלי ומחמם גז.

הדוד אמנם צורך לא מעט אנרגיה, אבל בשימוש נכון ניתן לחסוך בצריכת החשמל שלו. יש להקפיד להפעיל את הדוד בסמוך למועד השימוש; אם לא השתמשנו לבסוף במים - הרי שביזבזנו חשמל.

בקשו ממתקין הדוד לכוון את התרמוסטט שלו ל-60 מעלות. מים בטמפרטורה גבוהה יותר מתקררים מהר יותר, תורמים להיווצרות אבנית ולהפחתת יעילות הדוד. אין צורך בטמפרטורה גבוהה מ-60 מעלות, כיוון שבזמן המקלחת המים ממילא נמהלים בתוספת המים הקרים המוזרמים.

הזמינו חשמלאי שיתקין טיימר לדוד, או שעון שבת ובזמנים קבועים תוכלו להדליקו ולכבותו.

מומלץ לבקש מהטכנאי שיבדוק שאין הצטברות אבנית בדוד ובצינורות, שכן הצטברות אבנית מפחיתה עד 80% מיעילות החימום של הדוד.

כדאי להזמין ניקוי קולטים להגברת היעילות של קליטת האנרגיה הסולארית ולדאוג שהם לא יימצאו בצל. יש לבדוק שהדוד והצנרת מבודדים היטב ולהתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה: למשל, ל-2 אנשים יתאים דוד של 60 ליטר. הוא יחמם מהר יותר ויהיה חסכוני יותר מדוד של 120 ליטר.

בזמן השימוש יש להקפיד שחלונות ודלת חדר האמבטיה סגורים. כמו כן כדאי לרכוש ראש ברז חסכוני לאמבטיה (חסכמים), למניעת שימוש מוגבר במים החמים.

ומה עוד לבדוק

נוסף על יעילות המכשיר, יש לזכור שמשתנים אחרים משפיעים על חשבונות החשמל שלכם:

חדר סגור יותר ימנע בריחת אוויר חם. לכן יש לסגור את חלונות הבית ואת דלתות החדרים שאין צורך לחמם. אם יש לכם חלונות גדולים, מומלץ להשתמש בחלונות כפולים. בנוסף, יש לאטום את החריצים שבין החלון למשקוף ובין גוף הדלת לסף.

הלקוח הפרטי יכול לבחור בין שיטת חיוב לפי תעריף קבוע במשך כל שעות היממה, לבין מחיר תעו"ז ברירתי - תעריף המחושב על פי עומס וזמן. בימי החורף, שעות העומס הן בערבים, ועל כן, אם אתם רוצים להפעיל חימום דווקא בשעות אלו, שיטת החיוב על פי תעריף קבוע תהיה זולה יותר.

אם אתם מעוניינים להשוות, ניתן לחשב את החשבון שלכם לפי כל אחת משיטות החיוב באמצעות מחשבונים שנמצאים באתר האינטרנט של חברת החשמל.

הידעת?

צריכת החשמל היא מכפלת ההספק של המכשיר במשך זמן פעולתו; הטמפרטורה המומלצת למזגן: 20-18 מעלות. משמעות תוספת של מעלה: כ-5% בצריכת החשמל

שימו לב!

מומלץ לבקש מהטכנאי שיבדוק כי לא הצטברה אבנית בדוד החשמלי וצינורותיו - הדבר עלול להפחית עד 80% מיעילות החימום של הדוד.


שיהיה חורף חם ונעים !  אריה קור - שירות תיקונים למזגני אוויר
אריה קור - שירות תיקונים לכל סוגי המזגנים

אריה קור - שירות תיקונים למזגני אוויר, מזגנים מפוצלים, עליים, ריצפתיים, מיני מרכזיים ומזגני חלון.
עסק משפחתי - אבא ושני בנים. אנחנו מגיעים לתקן ולא שולחים פועלים! 
הסניף המרכזי ממוקם בראשון-לציון ונותן שירות לכל אזור המרכז. הסניף הדרומי ממוקם בלהבים ונותן שרות לכל אזור הדרום.
מעל ל35 שנות מוניטין - אמינות מעל הכל.יחס אישי ושרות אדיב.
מוסמכים ע"י אלקטרה ותדיראן, בוגרי קורס טכנאי מיזוג אוויר של משרד התמ"ת.

צור קשר

סניף מרכז: 052-2424154 - אריה
 
סניף דרום: 052-3692915 - יניב
 
לייבסיטי - בניית אתרים